Özel Özlüce Tan İlkokulu’nda yaparak yaşayarak öğrenmeyi sağlayan, sorgulama merkezli, araştırma ve proje odaklı bir sistem vardır.

1.2. 3. Sınıflarda aynı Sınıf Öğretmeni ile devam edilir. 4. Sınıfta sınıf öğretmenleri tarafından Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İnsan Hakları ve Trafik Güvenliği gibi derslerinde branşlaşmaya gidilir.  Yine Sınıf Öğretmenleri tarafından takip edilen öğrenciler bir üst kademeye de hazırlanmış olurlar.

İlkokul bölümünde akademik çalışmalara paralel öğrencilerin yaş gruplarına uygun bedensel,ruhsal ve zihinsel gelişimlerini destekleyici drama,modern dans, akıl oyunları, satranç, görsel sanatlar, el işi tasarımı, halk oyunları,oryantiring, robotik kodlama, yüzme, beden eğitimi,gems aktiviteleri de yer almaktadır.  Gems ( Great Explorations in Math and Science ), öğrencilerin fen bilimleri ve matematik derslerinde soyuttan somuta gitmelerine yardımcı olarak kalıcı öğrenmeyi sağlar.

İlkokul binamızda kapalı eğitim alanları kadar öğrencilerin açık alanlara olan ihtiyaçları da dikkate alınarak 1.2. ve 3. Sınıfların oyun alanları ile 4.Sınıfların oyun alanları ayrı ayrı tasarlanıp kullanıma sunulmuştur. 1.Sınıflarımıza özel çok amaçlı avlu bahçemiz bulunmaktadır.

İlkokul da yabancı dil olarak İngilizce okutulmaktadır. 3. Sınıftan itibaren Almanca ve Fransızca da seçmeli ders olarak yer almaktadır. 1.2. ve 3. Sınıflarda yazılı sınav bulunmamaktadır. Öğrencilerin kazanımları öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu değerlendirme çalışmaları ile ölçülmektedir. 4. Sınıflarda yazılı sınavlara paralel olarak deneme sınavları da önem kazanmaktadır. Deneme sınavları sonucunda eksik kazanımlar tespit edilip tamamlayıcı çalışmalar yapılmaktadır.

Tan Kültürü ile yetişen öğrencilerimizin eğitim ve öğretim alanlarında ki yolculuğu “BAŞARIYI SEVGİ İLE BÜYÜTMEYE “ dayalıdır.

 

Emine DOĞU

İlkokul Müdür Yardımcısı